تبلیغات
.:: PERSIAN TOP ::. - موسیقی زبان خداوند است
موسیقی زبان خداوند است | هنر ,

مرجع : ایلنا
آفتاب: لوریس چكناواریان آهنگساز و رهبر اركستر عنوان كرد : موسیقی زبان خداوند است و تمام ادیان و پیامبران پیام خود را از طریق موسیقی اعلام كرده اند چرا كه كلام بدون آهنگ ،نمی تواند چندان تاثیر گذار باشد.
وی درباره موسیقی مذهبی ایران گفت موسیقی تعزیه مراسم محرم و سینه زنی همچنین موسیقی قرائت قرآن همگی جلوه هایی از هنر مذهبی هستند اما در این زمینه به شكل اركسترال و كرال كم كار شده است.
این موسیقی دان پیشكسوت افزود: آهنگسازان ایرانی می توانند داستان های مذهبی یا تعزیه را به صورت اپرا یا سمفونی دربیاورند ولی این كار مستلزم این است كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانشگاه ها یا فرهنگسراهای مختلف به آهنگسازان سفارش بدهند چون نوشتن و اجرای چنین كارهای بزرگی هزینه سنگینی را می طلبد.

چكناواریان در ادامه گفت: در اروپا نیز اكثر آثار موسیقایی مذهبی مانند" ركوییم ها " براساس سفارش ساخته شده است البته ممكن است كه یك آهنگساز هم برای خودش دست به ساختن چنین آثاری زده باشد،‌‏ولی در مجموع ساخت قطعات موسیقی مذهبی نیازمند سفارش و حمایت است.

وی درباره همایش زیبایی شناسی دین پیشنهاد كرد: هر چقدر كه در این همایش، میزان اهمیت صدا یا موسیقی را برجسته تر كنند اقدام مثبتی صورت گرفته است چرا كه موسیقی بیشترین تاثیر را بر مردم ایران می گذرد و عواطف دینی آن ها را برانگیخته می كند.

همایش زیبایی شناسی دین به همت مركز مطالعات و تحقیقات هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجم و ششم دی ماه در تهران برگزار خواهد شد.


نوشته شده توسط محسن|مدیر در سه شنبه 17 آبان 1384 و ساعت 05:11 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ و پایان ....+ آشنایی با حافظه RAM+ فروش دندان ناپلئون در یک حراجی + شورای شهر اصفهان مخالف واگذاری برج جهان‌نما نیست+ شكست تیم ملی فوتبال ایران مقابل مقدونیه + کاترین زیتا جونز به دلخواه هالیوود حرف می زند+ قضیه بازتاب+ علی دایی و مسیولین فاسد دوران خاتمی نشان های دولتی دریافتی را پس دهند+ سینمای نیوزیلند مدیون پیتر جکسن و ارباب حلقه‌ها است+ موسیقی زبان خداوند است + صدور گواهینامه‌های رانندگی یک ساله آغاز شد + مادر با تبر به جان کودک افتاد + دختران ایرانی بالاترین قیمت را در امارات دارند + ستاره های سینمای ایران در چه كسی امیر را كشت + عکس بن لادن در راهپیمایی 13 آبان!

صفحات: