تبلیغات
.:: PERSIAN TOP ::. - مایكروسافت و رویای شكست گوگل
مایكروسافت و رویای شكست گوگل | اقتصاد ,

سرویس اخبار خارجی ایتنا - بیل گیتس می‌گوید كه مردم می‌دانند مایكروسافت چه تحولاتی در فناوری جست‌وجو ایجاد می‌كند. ما می‌خواهیم در صنعت جست‌وجو از گوگل پیشی بگیریم.


وی گفته است كه: این رقابت برای كاربران وب بسیار مفید بوده چون منجر به توسعه فناوری جست‌وجو در وب شده است و در آینده بهتر هم خواهد شد. دهه آتی شاهد رشد فناوری نرم‌افزاری خواهیم بود. حسن نرم‌افزار در اینست كه دایما در حال تحول و تكامل است. ما در ده سال آینده نرم‌افزارهای بیشتر و كامل‌تری نسبت به سی سال اخیر مشاهده خواهیم كرد.
آقای گیتس گفته است كه مایكروسافت به توان نهان خود در زمینه جست‌جو پی برده اما تلاش خود را در زمینه نرم‌افزار بكار گرفته چون نرم‌افزار همانند رابطی است كه موجب می‌شود ابزارهای گوناگون با هم مرتبط شده و صحبت كنند تا كاربران هم بتوانند از آنها بهره بگیرند. ما در بهترین جایگاه نرم‌افزاری قرار داریم. اما وی تاكید كرد كه گوگل تنها رقیب آنها نخواهد بود.
مایكروسافت در زمان‌های مختلفی به رقابت با شركت‌های بزرگی چون نوكیا، سونی و اپل پرداخته است. گیتس تایید نمود كه اپل به كمك iPod و iTunes به موفقیت‌های بزرگی در بازار موسیقی دیجیتالی دست یافته است و امیدوار است كه مایكروسافت هم بتواند سهمی در آن داشته باشد.
اما او تاكید كرد كه مایكروسافت نمی‌خواهد سازنده ابزار باشد. مایكروسافت مشغول فراهم كردن فناوری pc برای مردم است كه در قلب آن نرم‌افزارش قرار دارد.
هرچند نرم‌افزار مشغله كاری گیتس به شمار می‌رود، اما وی گفته است كه pc كه امروزه با آن سروكار داریم همان سیستمی نیست كه سی سال پیش در نظر داشته و هدف دیرینه او، دستیابی بدان است.
هرچند میلیاردها pc در سراسر دنیا وجود دارد اما هنوز جا برای پیشرفت و هوشمندتر شدن آنها وجود دارد. آنها كارهای زیادی برای شما انجام می‌دهند اما نمی‌توانید با آنها صحبت كنید و این یكی از مواردی است كه تا دهه دیگر بدان خواهیم رسید.
یكی از موارد مهم برای این شركت ایجاد پل ارتباطی میان سیستم‌ها علی‌الخصوص در منزل است. گیتس می‌گوید كه به كمك پهنای باند می‌توان pcها را به ابزاری برای ساماندهی و به اشتراك گذاری اطلاعات دیجیتالی تبدیل نمود. مایكروسافت نقش تاثیرگذاری برای شیوه زندگی مردم دارد. وسایل سرگرمی هم جنبه بسیار مهم دیگری برای مایكروسافت است.

Xbox 360 كه در ماه نوامبر در امریكا و دسامبر در اروپا و ژاپن ارائه شد، به عنوان یكی دیگر از دستاوردهای مایكروسافت در صنعت media centre جای گرفت. تمامی اعضای خانواده به راحتی به یكدیگر متصل شده و می‌توانید هر اطلاعاتی كه خواستید را روی هر صفحه نمایشی در منزل‌تان ببینید و به سهولت به آنها دسترسی یابید.
استراتژی مایكروسافت برای حفظ سلطه‌اش در بازار بستگی به فعالیتش در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی جهانی خود دارد.
گیتس می‌گوید: این رهیافتی دراز مدت است كه ما مشغول بررسی و توسعه آن هستیم تا مثلا در زمینه تشخیص مكالمه، در آینده بتوانید با دستگاه تلفن خود صحبت كنید یا درخصوص تشخیص بصری، دستگاه تلفن شما بتواند زمان دریافت متنی به زبانی دیگر آن را ترجمه كند.
ما بسیار قدرتمند شده‌ایم چون آزمایشگاهی تحقیقاتی در كمبریج دایر نموده‌ایم و یكی هم در چین و هندوستان داریم و در این مراكز است كه مشكلات مهم علوم كامپیوتر مطرح شده و راه حل آنها ارائه خواهد شد.

منبع : ایتنا


نوشته شده توسط محسن|مدیر در یکشنبه 8 آبان 1384 و ساعت 10:10 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ و پایان ....+ آشنایی با حافظه RAM+ فروش دندان ناپلئون در یک حراجی + شورای شهر اصفهان مخالف واگذاری برج جهان‌نما نیست+ شكست تیم ملی فوتبال ایران مقابل مقدونیه + کاترین زیتا جونز به دلخواه هالیوود حرف می زند+ قضیه بازتاب+ علی دایی و مسیولین فاسد دوران خاتمی نشان های دولتی دریافتی را پس دهند+ سینمای نیوزیلند مدیون پیتر جکسن و ارباب حلقه‌ها است+ موسیقی زبان خداوند است + صدور گواهینامه‌های رانندگی یک ساله آغاز شد + مادر با تبر به جان کودک افتاد + دختران ایرانی بالاترین قیمت را در امارات دارند + ستاره های سینمای ایران در چه كسی امیر را كشت + عکس بن لادن در راهپیمایی 13 آبان!

صفحات: