تبلیغات
.:: PERSIAN TOP ::. - استعمال سیگار در بین زنان تحصیلکرده سه برابر افراد عادی است
استعمال سیگار در بین زنان تحصیلکرده سه برابر افراد عادی است | عمومی ,
خبرگزاری مهر | عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات گفت: تحقیقات انجام شده در کشور نشان می دهد که شیوع استعمال سیگار در بین زنان تحصیلکرده ، سه برابر جمعیت عمومی مصرف کننده دخانیات است.
دکتر حسن آذری پور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر، افزود : بر اساس آمارهای موجود میزان دانشجویان و پزشکان زن سیگاری با 7/4 درصد نسبت به میزان مورد انتظار و نرم شیوع استعمال دخانیات در جامعه زیاد است.
وی اظهار داشت: نرم سیگاری بودن زنان در کشور نزدیک 4/1 درصد در نظر گرفته شده اما با توجه به شیوع 5 درصدی زنان پزشک و یا دانشجویان زن سیگاری در کشور ، این مقدار نزدیک به سه برابر میزان نرم مصرف دخانیات است .
آذری پور ادامه داد : نتایج تحقیقات انجام شده نشان می دهد که 8/11درصد از پزشکان مرد و 7/4 درصد پزشکان زن کشور سیگاری هستند و این میزان بسیار بیشتر از میزان معمول شیوع استعمال دخانیات در کشور است .
وی ، با بیان اینکه در این تحقیق 694 پزشک مرد و 257 پزشک زن در سطح شهر تهران را مورد بررسی قرار داده است، گفت : بر اساس تحقیق دیگری که جمعیت نمونه آماری آن را دانشجویان رشته های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاههای شهر تهران تشکیل داده است ، 5 درصد دانشجویان دختر سیگاری بوده اند اما دانشجویان مرد در مقایسه با تعداد پزشکان مرد سیگاری بیشتر و نزدیک به 25 درصد بوده است .
عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات با بیان اینکه سن شروع استعمال دخانیات در این افراد 24 سال و تعداد نخ سیگار مصرفی در حدود 10 نخ در روز بوده است ، تصریح کرد : متوسط مدت استعمال دخانیات در کشور 3/27 سال و متوسط سن سیگاری ها 51 سال بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سن شروع استعمال دخانیات در بین پزشکان سیگاری 24 سال بوده است ، نشان می دهد که دانشجویان پزشکی هم مصرف سیگار را در دوران دانشجویی شروع کرده اند .


نوشته شده توسط محسن|مدیر در چهارشنبه 4 آبان 1384 و ساعت 04:10 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ و پایان ....+ آشنایی با حافظه RAM+ فروش دندان ناپلئون در یک حراجی + شورای شهر اصفهان مخالف واگذاری برج جهان‌نما نیست+ شكست تیم ملی فوتبال ایران مقابل مقدونیه + کاترین زیتا جونز به دلخواه هالیوود حرف می زند+ قضیه بازتاب+ علی دایی و مسیولین فاسد دوران خاتمی نشان های دولتی دریافتی را پس دهند+ سینمای نیوزیلند مدیون پیتر جکسن و ارباب حلقه‌ها است+ موسیقی زبان خداوند است + صدور گواهینامه‌های رانندگی یک ساله آغاز شد + مادر با تبر به جان کودک افتاد + دختران ایرانی بالاترین قیمت را در امارات دارند + ستاره های سینمای ایران در چه كسی امیر را كشت + عکس بن لادن در راهپیمایی 13 آبان!

صفحات: