تبلیغات
.:: PERSIAN TOP ::. - استفاده از اینترنت پرسرعت نیازمند فرهنگ سازی است
استفاده از اینترنت پرسرعت نیازمند فرهنگ سازی است | عمومی ,

رییس سابق انجمن شرکت‌‏های انفورماتیک درگفت وگو با ایلنا:
دولت به فراگیر كردن استفاده از Adsl كمك كند

استفاده از اینترنت پرسرعت نیازمند فرهنگ سازی است
تهران- خبرگزاری كار ایران

تصور هزینه‌‏ بسیار سنگین استفاده از ADSL باعث فراگیر نشدن آن در بین كاربران خانگی شده؛ ضمن این كه تاكنون فرهنگ سازی مناسبی در این ارتباط صورت نگرفته است. 
مصطفی محمدی ، رییس سابق انجمن شركت‌‏های انفورماتیك ، در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با تاكید بر این مطلب اظهار داشت: عدم فرهنگ استفاده از ADSL از دیگر عوامل فراگیر نشدن این ارتباط است.
وی ، گفت: اكثر مردم تصور شان از اینترنت تنها استفاده از سایت‌‏های اطلاع رسانی, ارسال و جنبه‌‏های سرگرم كننده آن است كه این امور با استفاده از خطوط DIALUP نیز ممكن است.
محمدی ، به كاربردهای جدی اینترنت اشاره كرد و افزود: دریافت و پرداخت قبوض و به طور كلی امور بانكی از طریق اینترنت یكی از كاربردهای مهمی است كه بیشتر مردم از آن اطلاعی ندارند.
وی ، ادامه داد: مسیر حركت به سمت بانك و انجام امور بانكی بیش از نیمی از زمان مفید روزانه افراد را به خود اختصاص می‌‏دهد كه با استفاده از ADSL می‌‏توان این زمان را كاهش داد.
كارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تصریح كرد: ارتباط اینترنتی پر سرعت خوب و دائم به فرد انگیزه بیشتری می بخشد تا به راحتی بتواند از طریق آن امور روزمره خود را انجام دهد.
وی ، افزود: اگر ماهانه بیش از 30 هزار تومان تنها برای ارسال و دریافت ایمیل و یا سایت‌‏های اطلاع رسانی صرف كنیم, هزینه بسیار سنگینی است ، اما اگر به كار بردهای جدی اینترنت كه از صرف وقت و هزینه اضافی جلوگیری می كند, آگاهی داشته باشیم آن‌‏گاه مشترك دائم ADSL خواهیم شد.
محمدی ، یادآور شد: این تنها به فرهنگ سازی نیاز دارد ؛ چرا كه مردم باید بدانند با استفاده از اینترنت پرسرعت كارهای روزمره‌‏شان سبك‌‏تر می‌‏شود.
رییس سابق انجمن شركت‌‏های انفورماتیك ، نقش دولت را در فرهنگ سازی استفاده از خطوط ADSL بسیار پررنگ دانست و یادآور شد:
دولت باید در تمامی سازمان‌‏ها با استفاده از دولت الكترونیك ، فرهنگ استفاده از اینترنت را نهادینه كند و اینترنت را به یك استفاده ضروری در زندگی تبدیل نماید.
وی ،‌‏ در ادامه گفت: در چنین شرایطی افراد همان طور كه به خورد و خوراك و ایاب و ذهاب به عنوان بخش ضروری زندگی نگاه می كنند بودجه‌‏ای را نیز ماهانه به اینترنت پر سرعت اختصاص خواهند داد.
محمدی، تاكید كرد: اصل پذیرفتن این كه به اینترنت 24 ساعته تمام وقت نیاز داریم ، تنها مستلزم دو پارامتر احساس ضرورت و اجرایی شدن استفاده از آن در كاربردهای روزانه است.
رییس سابق انجمن ISP ها ،‌‏ اظهار داشت: دولت باید بتواند به جای مراجعه افراد به ادارات و سازمان‌‏های مختلف خدمات را توسط اینترنت ارایه دهد و این مسئله تنها از طریق ADSL ممكن است.
محمدی ، با بیان این كه ارتباط دائمی و آنلاین تنها از طریق ADSL ممكن است ، خاطرنشان كرد: با ADSL می توان به صورت 24 ساعته و بدون صرف هزینه تلفن و اشغال شدن آن ارتباط مستمر داشت.
وی ، گفت: مردم باید احساس كنند ADSL برای آنها ضروری است ؛ اما در حال حاضر اكثر كاربرهای اینترنت پرسرعت شركت‌‏ها هستند.
این كارشناسICT ،‌‏ عدم همكاری شركت مخابرات را نیز از دیگر دلایل عمومی نشدن استفاده از خطوط ADSL عنوان كرد و یادآور شد: در بسیاری از مناطق مهم شهر تهران, امكان ارایه این سرویس از سوی شركت مخابرات در اختیار شركت‌‏های PAP قرار گرفته است ، اما مخابرات به دلیل شرایط جانبی خود به این شركت‌‏ها اجازه نمی‌‏دهد تجهیزاتشان را نصب كنند.
وی ، افزود: شركت مخابرات باید همكاری بیشتری را با شركت‌‏های ارایه دهنده این سرویس داشته باشد ؛ ضمن این كه می‌‏تواند در كاهش قیمت‌‏ها موثر واقع شود.
محمدی ، هزینه ماهانه خطوط ADSL را برای كاربران خانگی متفاوت دانست و خاطرنشان كرد: در ADSL با كیفیت و سرعت‌‏های متفاوت از 644 تا 1 مگابایت, هزینه‌‏های متفاوتی را در بردارد.
وی ، گفت: مراكزی مانند صدا و سیما, كتابخانه‌‏ها و به طور كلی سازمان‌‏های فرهنگی می‌‏توانند با در اختیار قراردادن آرشیو اطلاعاتی خود از طریق سایت، در توسعه بحث ADSL بسیار موثر باشند.
رییس سابق انجمن ISP ها ، با بیان این كه در كشورهای توسعه یافته بسیاری از اطلاعات مجموعه‌‏های فرهنگی در اختیار كاربران قرار
می‌‏گیرد، اظهار داشت: همان طور كه مسئولان كشور در صدد تامین نیاز اطلاعاتی و فرهنگی جوانان هستند ، باید محتوا و اطلاعات آرشیوی كه كاربران می‌‏خواهند به صورت اینترنتی در اختیارشان بگذارند ؛ لذا مجموعه‌‏هایی مانند وزارت ارشاد می‌‏توانند در این زمینه بسیار موثر باشند.
محمدی ، پارامتر دستیابی به اطلاعات فرهنگی به صورت دیجیتالی از طریق وب سایت را در بحث فرهنگ سازی اینترنت مهم ارزیابی كرد و گفت: مسئولین كشور می‌‏توانند با عمومی‌‏تر كردن كاربردهای اینترنت و استفاده از ADSL كمك بزرگی به توسعه فرهنگی كشور كنند.


نوشته شده توسط محسن|مدیر در یکشنبه 24 مهر 1384 و ساعت 03:10 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ و پایان ....+ آشنایی با حافظه RAM+ فروش دندان ناپلئون در یک حراجی + شورای شهر اصفهان مخالف واگذاری برج جهان‌نما نیست+ شكست تیم ملی فوتبال ایران مقابل مقدونیه + کاترین زیتا جونز به دلخواه هالیوود حرف می زند+ قضیه بازتاب+ علی دایی و مسیولین فاسد دوران خاتمی نشان های دولتی دریافتی را پس دهند+ سینمای نیوزیلند مدیون پیتر جکسن و ارباب حلقه‌ها است+ موسیقی زبان خداوند است + صدور گواهینامه‌های رانندگی یک ساله آغاز شد + مادر با تبر به جان کودک افتاد + دختران ایرانی بالاترین قیمت را در امارات دارند + ستاره های سینمای ایران در چه كسی امیر را كشت + عکس بن لادن در راهپیمایی 13 آبان!

صفحات: